January 25, 2022 06:21
Македонија

Заев: Нема збор за утеха на родителите чии деца загинаа, ниту пак за сите граѓани на Косово

Премиерот Зоран Заев, во свое име и во име на Владата на Северна Македонија изрази жалење за ужасната трагедија која се случи во Косово.

– Нема збор за утеха на родителите чии деца загинаа, ниту пак за сите граѓани на Косово кои се завија во црнина од изгубените животи. Заедно сме во жалењето со нашите мисли и посакуваме многу сила со која ожалостените ќе ги проаѓаат тагата и болката, објави Заев на својата Фејсбук страница.

Инцидентот се случил вчера во автобус во дечанското село Глоѓан. На лице место загинале возачот и кондуктерот на автобусот, како и двајца средношколци.

Причина за трагедијата е одмазда. Имено, еден од патниците бил исфрлен од возачот и кондуктерот на автобусот бидејќи ги малтретирал девојките. Потоа земал калашников, го чекал автобусот и испукал рафал.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

free anime online Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

My Hero Academia (Dub)

anime website Kiss x Sis (TV)

To Your Eternity

anime online Attack on Titan Season 3 (Dub)