Македонија

Заев на трибина во Прилеп: Мицкоски прво нека се откаже од Груевски, па потоа нека бара довера од граѓаните, може за 4.5 години

Претседателот Заев пред граѓаните на Прилеп порача дека само Христијан Мицкоски се израдувал на одлукта ЕУ да не започне преговори со Северна Македонија, што не е карактеристика на луѓе коишто си ја сакаат државата.

– Целиот свет ни признава дека сме на прав пат, ни признава за успесите. Само Мицкоски се израдува и ја поздрави одлуката на Франција. Ако мисли дека заради тоа ќе дојде на власт се излажал. Народот дава шанса, но Мицкоски мора да се промени, мора прво да се откаже од неговиот шеф Никола Груевски, да се огради од криминалите, да ги осуди. Кога ќе го сторат тоа нека побараат поддршка, можеби за 4,5 години. А сега, на 12 април, одиме на прав пат и никако поинаку, порача Заев во преполната сала на Центарот за култура во Прилеп.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime JUJUTSU KAISEN (Dub)

gogoanime1 Attack on Titan Season 3 (Dub)

Tokyo Ghoul Episode 9

anime websites The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

gogoanime1 Dragon Ball (Dub)

tải go88