December 9, 2021 01:35
Македонија

Заев: Наше Скопје го заслужува најдоброто и ништо помалку

Можно е, остварливо е, неопходно е обединување, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев на обединувачкиот собир на партијата. Тој кажа дека секое време има свои предизвици, дека се тешки компромисите на дипломатските маси, дека не се лесни ниту компромисите со себе си, но дека е должност да одиме напред.

-Тоа е единствено можно на потешкиот начин. Извлековме повеќе поуки, или ќе бидеме сите среќни или ќе нема среќа за никого, но убеден сум дека ќе го избереме најдоброто. На само еден чекор сме низбрдо, дали во 2006 година или во 2001 година и повторно да сме во кризи. Ништо не е потешко од последниот центиметар до целта. Сме имале бројни препреки и закани по живот, но на еден центиметар до врвот имаме најмногу комоција, но на таа точка нема да се лизнеме. Уморот ќе го претвориме во концентрација и волја и нема да дозволиме сами да си ставиме кочници на патот, кажа Заев.

Тој додаде дека на први ноември ќе осознаеме дали самите себе си сме си поставиле кочници, бидејќи во спротивно противниците преку исходот од изборите во Скопје сакаат да го вратат режимот.

-Скопје го унакажаа, го нагрдија, се изживуваа врз неговата урбана физиономија, но Скопје го заслужува најдоброто и ништо помалку, заклучи Заев.

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

stream anime online JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

AnimeHeaven Your Name.

AnimeHeaven Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

My Hero Academia Season 2 Episode 22

animes online DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO