September 25, 2021 02:58
Македонија

Заев: Локализиран е пожарот во Кочани, ќе имаме и помош од соседите ако е потребно

„Јас и неколку министри одиме према Кочани, а неколку министри одат према Старо Нагоричани. Утре од сабајле на помош ќе дејствуваат и хеликоптерите. ПОдготвено е за утре од сабајле и помош од соседите, доколку е потребно“, вели Заев за ТВ21.

Тој додава дека се е под целосна координација на Централниот кризен штаб и се мобилизираат неопходните сили и противпожарни служби од општините кои се оптимално блиску за да стигнат.

„Во моментов е намелен ветерот и е локализиран пожарот над Кочани и Старо Нагоричани за да не зафати нови делови од урбаното подрачје“, додава Заев.

https://animefreak.ws watch anime online

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeFLV: GGO Football (Dub) anime episode 52 online free at https://animeflv.uk anime

KissAnime: Mob Psycho 100: Reigen - The Miracle Psychic that Nobody Knows (Dub) anime episode Full online free at https://kissanime.mx death note kissanime

Rohitab: http://www.rohitab.com/discuss/user/147750-gogoanimebe/

Animeflixnl weebly: https://animeflixnl.weebly.com/