September 20, 2021 22:07
Македонија

Заев лажно ветуваше европска, а сега нуди Мини шенген Македонија. Мини Шенген не е алтернатива на ЕУ

Зоран Заев ги излажа граѓаните. Им ветуваше европска Македонија, а сега нуди Мини шенген Македонија. Мини шенген не може и не смее да биде алтернатива на членството во Европската Унија. Македонија припаѓа на широкото европско семејство на држави и ваквите обиди на Заев да прикаже една мултилатерална соработка на балканските држави како огромен дипломатски успех е всушност дипломатски неуспех да се постигне целта членство во ЕУ.

Очигледно дека освен неуспесите на домашен план, власта на Заев се соочува со пораз и на меѓународен план. Четири години безочно ги лажеше граѓаните за македонските евроинтеграции, бараше алиби и виновници во други, за сега да заврши во Мини шенген.

Македонија стана заложник на криминалот и корупцијата на Заев и неговата неодговорна политика и се дури е Заев власт, Македонија нема европска иднина. Четири години власт на Заев се четири украдени и упропастени години за граѓаните.

Website https://animeflv.uk: Watch Lord of Vermilion III Special Anime Movie animeflv Episode Full-raw free anime online

Animepahe: Bleach the Movie: Fade to Black (Dub) anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime online

Website https://animebee.to: Watch Gall Force 1: Eternal Story animebee Episode Full watch anime online

https://kissanime.mx kissanime my hero academia

Twitter: https://twitter.com/gogoanimebe

Docs google: https://docs.google.com/forms/d/1iN3YIkOprZOHSneBDrRO88unD2aEy3WBOsWemuaJ5GI/edit?usp=sharing