October 26, 2021 13:50
Македонија

Заев кон Мицкоски: Желбата за власт и политичко профитерство ви личи многу

„Само вам ви личи да имате толку голема желба за власт што се обидувате политички да профитирате од се. Вие сте станале истражител, ги коментирате сите детали, од ракав тропате работи кои се далеку од секоја можна вистина“ му кажа премиерот Зоран Заев на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на дуелот на Канал 5.

„Сеете лаги, манипулирате, поттикнувате антиваксери, неодговорно ја замајувате јавноста, додека Владата се труди да ги заштити животите на граѓаните, да мотивира вакцинација и да имаме мотивирани здравствени работници кои посветено го сочувуваат здравјето на граѓаните“ рече Заев.

Тој додаде дека е проѕирно политичкото злоупотребување на оваа трагедија од страна на ВМРО-ДПМНЕ и дека граѓаните го гледаат и препознаваат тоа.

„Болниците од модуларен тип се изградени со цел да се избегне италијанско сценарио и преполнување на болниците. Ако место споменици се правеа болници претходно, немаше да има потреба од модуларни болници“ кажа премиерот Заев.

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeKisa: Ranma ½: Team Ranma vs. The Legendary Phoenix (Dub) anime episode Full online free at https://animekisa.in watch anime online

GoGoAnime: Plastic Neesan anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime official site

AnimeTV: Baby Steps 2nd Season anime episode 25 online free at https://animetv.cc wco anime tv

Seedandspark: https://seedandspark.com/user/kissanime-6

Castingcall: https://www.castingcall.club/m/kissanimemx