October 26, 2021 13:20
Македонија

Заев кон Мицкоски: Вие сте истиот човек кој на 27 април беше пред Собранието, додека топлата се обидуваше да го убие Села

„Вие сте истиот Мицкоски кој на 27 април беше пред Собранието, додека внатре за малку не загинаа пратеници. Толпата која вие ја предводевте се обиде да го убие вашиот коалиционен партнер Зијадин Села, а денес кажувате дека вашата коалиција е многу природна и дека не е брак од интерес“ кажа премиерот Зоран Заев на дуелот со Христијан Мицкоски на Канал 5. „Јас бев напред и ги штитев тие позади мене. Вие бевте предводник на толпата и потоа протестиравте во одбрана на кукавиците и криминалците што сакаа да одземат животи. Вие бевте советник на Груевски и бевте пред Собранието на 27 април“ кажа Заев.

Тој додаде дека граѓаните знаат во што верува ВМРО-ДПМНЕ, што направи ВМРО-ДПМНЕ со државата и додаде дека истата таа матрица од единаесетгодишното владеење постои и ден денес.

„Немате ставови, не знаете да изградите политики. Ние ја обезбедивме иднината на државата и земјата стана членка на НАТО“ кажа Заев.

Website https://animepahe.cc: Watch Sunday Without God (Dub) animepahe Episode 12 anime online

Website https://animeheaven.pro: Watch Kizuna Ichigeki animeheaven Episode Full dragon ball super anime heaven

AnimeBee | Watch Anime Online | English Sub & Dub Anime Free

GoGoAnime: A Silent Voice anime episode Full online free at https://gogoanime.be fruits basket gogoanime

Starity: https://starity.hu/profil/292825-kissanimemx/

Subrion: https://subrion.org/members/info/animefreakws/