October 22, 2021 08:08
Македонија

Заев и Филипче во посета на реконструираната општа болница во Гевгелија

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе направат увид на реконструираната општа болница во Гевгелија. Од владината прес-служба посочуваат дека се работи за новоизградена современа хируршка сала и набавка на медицинска опрема за салата за хирургија, центарот за дијабетес и одделот за физикална терапија.

По увидот на реконструираната болница предвидени се изјави за медиумите на премиерот Заев, министерот Филипче и директорот на болницата д-р Мите Крѓев.

Ai Shoujo Pollyanna Story Episode 51

Bottom Biting Bug 4 (https://4anime.biz/m/oXKR) Episode 10

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

ANIMEFLIX: Samurai Champloo anime episode 26 online free at https://animeflix.nl neon genesis evangelion animeflix

Ourstage: https://ourstage.com/epk/qbfrdtxkonau

Trainsim: https://www.trainsim.com/vbts/member.php?445269-Username-kissanimemx