September 17, 2021 20:32
Македонија

Заев и Тачи договорија соработка за локалните избори

Лидерите на СДСМ и на ДПА, Зоран Заев и Мендух Тачи, договорија соработка за локалните избори.

Заев соопшти дека СДСМ и ДПА реципрочно ќе соработуваат и ќе се поддржат во повеќе општини.

„СДСМ и ДПА реципрочно ќе соработуваат и ќе се поддржат во повеќе општини со цел за граѓаните да ги обезбедиме најдобрите градоначалници и советници на кои служењето на народот им се главна цел и определба. Во некои општини соработката ќе ја реализираме во прв круг, а во други општини во втор круг. СДСМ продолжува ја гради и развива најголемата и најдобра коалиција за локалните избори во октомври“, напиша Заев на „Фејсбук“.

Website https://animeflix.nl: Watch Tada Never Falls in Love animeflix Episode 13 animeflix fruits basket

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Street Fighter Alpha: Generations Episode Full

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Jigsawplanet: https://www.jigsawplanet.com/kissanimemx?viewas=2e192a4174b8

Torgi gov: https://torgi.gov.ru/forum/user/profile/1417113.page