August 2, 2021 21:37
Македонија

Заев и Руте од трибините ги бодрат своите репрезентации

Денеска од стадионот во Амстердам давам силна поддршка на македонската фудбалска репрезентација, напиша премиерот Зоран Заев којшто од трибините на „Јохан Кројф“ арената навива за нашата репрезентација.

– Благодарност до холандскиот премиер Марк Руте за поканата заедно да го следиме натпреварот. Моќна е спортската дипломатија. Премиерот Руте знае дека головите на „гостински“ терен се највредни, но без разлика на резултатот од мечот, од денес Северна Македонија и Холандија се уште поблиски. Им посакувам успешен натпревар на македонските репрезентативци. Напред момци! Играјте храбро, ние сме веќе горди на вас, стои во објавата на Заев.

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Moonlight Mile 1st Season: Lift Off (Dub) Episode 12

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Hijikata Toshizou: Shiro no Kiseki (https://animeheaven.pro/m/LrdJ) Episode Full

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Princess Minerva Episode Full

KissAnime Cutt: https://cutt.us/0pJAI