Македонија

Заев и министерот за финансии Бесими за збирниот ефект од четирите пакети економски мерки

Ве известуваме дека денеска, 05.04.2021 година (понеделник), со почеток во 11:00 часот прес-конференција ќе одржат претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и министерот за финансии Фатмир Бесими.
 Тема на прес-конференцијата е збирниот ефект од четирите пакети економски мерки, реализацијата на Буџетот, информација за тековните економски движења, како и за очекувањата за оваа економска година.
На прес-конференцијата за новинарски прашања ќе бидат присутни и Фатмир Битиќи, заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Крешник Бектеши, министер за економија и Кире Наумов, генерален извршен директор на Развојната банка.
Прашања за оваа прес-конференција може да испратите на адреса: [email protected] најдоцна 30 минути пред почетокот на истата, со нагласување на медиумот од кој доаѓа прашањето и назнака дека прашањето се однесува за оваа прес-конференција.

AnimeTV animetv boruto: Your Lie in April Episode 22

AnimeFreak my hero academia season 4 animefreak: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 7