Македонија

Заев: За две години нови 49.552 вработувања во Северна Македонија

Заев: За две години нови 49.552 вработувања во Северна Македонија

Нови 49.552 вработувања во Северна Македонија за две години! Ова го напиша денеска премиерот Зоран Заев на Фејсбук.

– Според Државниот завод за статистика, во првиот квартал на 2019 година евидентирани се 789.414 вработени лица, додека во првиот квартал на 2017 година вкупно вработени биле 739.892 лица. Тоа не се ново-иселени лица, туку ново-вработени граѓани, тука, во нашата земја, напиша Заев.

Нови 49.552 вработувања во Северна Македонија за две години!Според Државниот завод за статистика, во првиот квартал на…

Posted by Zoran Zaev on Понеделник, 12 август 2019

Поврзани вести

Заев: Со ДУИ решивме крупни прашања, првпат очекувам предизборна коалиција со партии од албанскиот блок

Igor

Џафери не му даде на Милошоски да испука нова „бомба“ за Заев и Рекет

Igor

Заев: Не сум видел докази за вмешаност на Вељаноски во „Монструм“, тоа пишуваа квази новинари

Igor