November 18, 2019 18:12
Македонија

Заев: Заврши времето на контрола на секој ум, слободата денес е бесценета

Нема попатриотски чин од гаранцијата која ја обезбедивме за македонскииот идентитет. Најдовме мудро решение што отвори железни порти и тоа ќе го потврди историјата, порача премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување Клан ТВ.

– Се додека Мицкоски нема став, тој и штети и на неговата партија.

Не е добро за опозицијата и за државата да се нема став. Губат гласови ако продолжат со таквите политики. Треба системот на ЈО да го решиме, а не дали катица да биде или не, рече Заев во вечерашното гостување на ТВ Клан.

– Заврши времето на контрола на секој ум, слободата денес е бесценета, рече Заев.

Нови вести

Еврокомесарот Аврамопулос: Продолжете кон остварување на членството во ЕУ

Filip

МО: Како што го решивме статусот на 74. генерација професионални војници, така ќе го решиме и на 75.

Filip

Крушево е фокусирано на шест инфраструктурни зафати

Filip