September 25, 2021 01:45
Македонија

Заев: Демократијата е двонасочен дијалог, ја градиме на еднаквоста на сите без исклучок

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил упати порака по повод Меѓународниот ден на демократијата.

Во годината кога Република Северна Македонија слави 30 години независност и самостојно учество во животот на заедницата на народите, пишува Заев, го славиме и големиот принцип – дека демократијата доаѓа од народот за да му служи на народот.

Според Заев, денешниот ден е потсетник дека демократијата е двонасочен дијалог меѓу граѓаните во општеството, застапувано од политичките претставници за да владее доброто управување.

-Во нашата Република Северна Македонија демократијата ја градиме на инклузивноста, на еднаквоста на сите без исклучок, и само како таква е темел за одржлив развој и за почитување на човековите права.
Негувањето на демократијата и на демократските институции ја зајакнува кохезијата во нашето општество и го издвојува приоритетот за обединување за да ги оствариме врвните државни интереси и главните национални приоритети, наведува Заев.

Website https://animetv.cc: Watch Vandread (Dub) animetv Episode 13 https anime tv

KissAnime: Levius (Dub) anime episode 12 online free at https://kissanime.mx kissanimedub

Website https://animedao.nl: Watch Yukikaze animedao Episode 5 haikyuu season 2 animedao

Website https://animekisa.in: Watch Digimon Adventure 02: Revenge of Diaboromon (Dub) animekisa Episode Full watch anime

Intensedebate: https://www.intensedebate.com/profiles/gogoanimebe

Myspace: https://myspace.com/animeflixnl