September 16, 2021 22:52
Македонија

Заев да престане да глуми демократија и да ги праша сопартијците дали го поддржуваат да тргува со Делчев и македонскиот јазик

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Богданка Кузеска

Демократизирањето на СДСМ се сведува на она што ќе го науми и каже Зоран Заев. Заев да престане да глуми демократија, туку да си ги праша сопартијците дали сите се согласуваат со дополнителен договор со Бугарија? СДСМ губи драгоцено време додека луѓе умираат од неспособноста на нивните функционери, тие уште се занимаваат што прави Христијан Мицкоски.

На СДСМ и порачуваме доколку навистина сака да биде демократска партија и да се отвори кон сопственото членство, да каже дали го поддржуваат Заев во неговите намери да тргува со Делчев и македонскиот јазик, или ќе застанат до ставот на граѓаните дека Гоце Делчев и македонскиот јазик не смеат да бидат предмет на трговија?

Ниедни статутарни измени кои Заев ќе ги донесе во СДСМ нема да го избришат срамот од лагите дека идентитетот и македонскиот јазик се бетон, кога во најава се нови измени за продавање на Гоце Делчев. Заев ниту е транспарентен, ниту отчетен политичар, да беше немаше да се крие и молчешкум да тргува и анексира договори. Не кукавички, туку Заев и СДСМ да се охрабрат и да кажат дали ќе го продадат Гоце Делчев со анекс и повторно ќе го лажат народот.

ANIMEFLIX: Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG - Individual Eleven (Dub) anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix danganronpa

Website https://animeflv.uk: Watch Project ARMS: The 2nd Chapter animeflv Episode 26 online anime

Shinshaku Sengoku Eiyuu Densetsu: Sanada Juu Yuushi Episode Full

AnimeDao: Dr. Slump: Arale-chan Specials anime episode 2 online free at https://animedao.nl my hero academia heroes rising animedao

Artmight: https://artmight.com/gallery/editimageuser/309304

Starity: https://starity.hu/profil/293399-animeflixnl/