September 20, 2021 22:46
Македонија

Заев: Датумот за изборите е 17 октомври

Премиерот Зоран Заев изјави дека датумот на локалните избори нема да се менува. Работните групи утврдиле дека пописот се пресекува со кампањата за локалните избори само 3 дена и тоа не прави голема разлика.

„Датумот, според предлогот од работните групи, во кои учествуваат сите политички партии е 17-тти, односно нема промени на датумот утврден во самиот Изборен законик. Имаше дилеми поради поклопување на 3-те дена од пописот со кампањата, но се одлучи дека трите дена не менуваат ништо, пописот е обична активност којашто финишира преку ден, кампањите се водат навечер“, рече Заев.

GoGoAnime Watch english anime Online in HD for FREE

Beastars 2nd Season (Dub) Episode 12

Watch Memories (Dub) Episode 3

Website https://wcostream.cc: Watch Kiteretsu Encyclopedia wcostream Episode 1 wcostream we bare bears

Reverbnation: https://www.reverbnation.com/artist/animeflixnl

Slideserve: https://www.slideserve.com/kissanimemx