October 26, 2021 21:11
Македонија

Заев: Граѓаните ќе изберат каква иднина сакаат за својата општина и својата татковина

Навистина овие избори се значајни и историски, преку овие избори определуваме по каков пат ќе се движи нашата земја, нашата татковина.
Ја нудиме најдобрата понуда од СДСМ и коалицијата, најдобрата понуда на кандидати и програми, зборуваме за иднината, за визија, за проекти, со коишто сакаме да го унапредиме севкупниот живот на граѓаните, во селата, во градовите, во населбите, насекаде во Северна Македонија.
Во едни такви околности имајќи ја таа најдобра понуда во предвид, вие носите одлука, што е најважно за вас, за вашите семејства, вашата општина, вашата земја, и затоа е многу важно каква одлука ќе донесете.
Ние низ кампањата која ќе почне за една недела, ќе го образложиме и докажеме токму тоа, дека ја имаме најдобрата програмска понуда и најдобрата кандидатска понуда, затоа што граѓаните така определија низ истражувањата и низ анкетите во текот на летото, давајќи ги своите сугестии, кои се вградија во програмите.
Какви сме спрема општините докажавме, 550 милиони евра имаме директно дадено поддршка инвестирана во локалните заедници. Ќе продолжиме со уште поголем интензитет, за уште подобри општини кои уште подобро ќе служат на целиот наш народ.

Website https://animeheaven.pro: Watch The Master of Ragnarok & Blesser of Einherjar (Dub) animeheaven Episode 12 anime online

Tsurune: Kazemai Koukou Kyuudoubu Episode 13

A Child's Metaphysics (https://kissanime.mx/m/AZYv) Episode Full

Website https://4anime.biz: Watch One Piece: Chopper Kingdom of Strange Animal Island 4anime Episode Full watch anime online

Tune: https://tune.pk/user/gogoanimelol/about

Effecthub: http://www.effecthub.com/people/gogoanimelol