January 25, 2022 06:16
Македонија

Заев го предложил Ковачевски за негов наследник во СДСМ и Владата

Премиерот и лидер на владеачката СДСМ Зоран Заев, кој вечерва пред своите сопартици останал на ставот да се повлече од функциите како морален чин кој го најави по завршувањето на локалните избори на вечерашната седница на партискиот Централен одбор, го предложил заменик-министерот за финансии и член на партискиот Извршен одбор Димитар Ковачевски за негов наследник во партијата, а со тоа и за нов мандатар, велат од „Бихачка“.

Според неофицијалните информаци додека сеуште трае расправата пред ЦО, Заев отворено застанал зад Ковачевски, посочувајќи дека е добар избор за нов лидер и премиер. Најава дека Ковачевски ќе ја добие довербата на Заев беше неговото појавување на средбата со лидерот на Алтернатива Африм Гаши на првичните разговор за влез на оваа опозициска партија во Владата и зголемување на парламентарното мнозинство во Собранието.

4anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

My Hero Academia Season 3 (Dub) Episode 24

anime stream 4Anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

4anime tv Fairy Tail

Boruto: Naruto Next Generations Episode 225

free anime online Black Clover