November 30, 2021 10:52
Македонија Скопје

Заев: Го забрзуваме развојот на Шуто Оризари, да се обединиме и да гласаме за број 12, за Ферат Асан и Петре Шилегов

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев беше меѓу граѓаните на Шуто Оризари каде разговараше за понудата на СДСМ и коалицијата за претстојните локални избори.
Наша цел е, порача Заев заедно со Ферат Асан да ги мултиплицираме ефектите и да го подигнеме стандардот во урбаното живеење, во комуналната инфраструктура, квалитетот на образовниот процес и во детските градинки и во основните училишта, но и да го подигнеме економскиот стандард на сограѓаните Роми.
Претседателот Заев повика дека е потребно обединување за да продолжи напредокот на општините, како и развојот на државата.
„Важно е да го постигнеме единството и мене ми е мило што тоа го постигнуваме. Овие денови праќаме порака до сите други кандидати да дојдат и да се обединиме, и тие доаѓаат се приклучуваат. Сите знаат дека овде Асан победува. Како коалиција сме многу силно заедно, затоа што сме мултиетничка коалиција, затоа што сме едно заедничко општество каде сите се со еднакви шанси„ порача Заев.
Претседателот Заев од присутните побара поддршка и за нов мандат на кандидатот за градоначалник за Град Скопје, Петре Шилегов.
„Многу е важно Град Скопје да продолжи по патот на развојот, тоа е гаранција дека и развојот на скопските општини и развојот на Шуто Оризари ќе продолжат. Затоа во недела да гласаме и за Петре Шилегов, за нов мандат градоначалник на Град Скопје” повика претседателот Заев во Шуто Оризари.

ANIMEFLIX: Boruto: Naruto the Movie anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix spirited away

AnimeDao: Anpanman: Apple Boy and Everyone’s Hope (Dub) anime episode Full online free at https://animedao.nl re zero animedao

Watch Anemone: Eureka Seven Hi-Evolution (Dub) Episode Full

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Website https://gogoanime.be: Watch Mad Bull 34 (Dub) gogoanime Episode 4 the daily life of the immortal king gogoanime