September 20, 2021 21:10
Македонија

Заев ги прошета Вучиќ и Рама на Кеј: Балканот е нашиот заеднички европски дом

Премиерот Зоран Заев попладнево ги пречекал српскиот претседател Александар Вучиќ и албанскиот премиер Еди Рама, кои ќе учествуваат на главниот панел на Регионалниот економски форум што ќе се одржи утре во Скопје.

-Попладнево им посакав добредојде на претседателот на Србија, Вучиќ и на премиерот на Албанија, Рама после што имавме заедничка прошетка по новиот скопски кеј, каде домаќин ни беше градоначалникот Шилегов. Разговаравме и со граѓаните во центарот на Скопје, како најава на Економскиот форум за регионална соработка кој првпат се одржува во Северна Македонија, како и за отворањето на нови перспективи за нашето поврзување, напиша премиерот Заев на својот фејсбук профил.

Балканот, пишува тој, е нашиот заеднички европски дом во кој се поддржуваме и во кој ги унапредуваме односите.

-Нашиот поглед е напред, кон подобро утре, кон економски раст и развој, кон добробит за нашите народи, напиша  Заев на Фејсбук.

TwistMoe: Kaibutsu Oujo (OVA) anime episode 3 online free at https://twistmoe.net kissanime

Website https://wcostream.cc: Watch Durarara!! x2 Ketsu: Dufufufu!! (Dub) wcostream Episode Full watch animes

JX3: Chivalrous Hero Shen Jianxin II Season 2 (https://animepahe.cc/m/2N5W) Episode 3

Website https://animebee.to: Watch Air animebee Episode 12 anime websites

Openuserjs: https://openuserjs.org/users/gogoanimebe

Mastodon: https://mastodon.social/@animeflixnl