November 28, 2021 05:44
Скопје

Заев во Шуто Оризари: Носиме подобри услови за живот во секоја општина, во недела да гласаме за „Најдоброто“!

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред граѓаните на Шуто Оризари.
Претседателот Заев пред граѓаните истакна дека за СДСМ нема важна и неважна општина, а доказ за тоа се бројните инвестиции во Шуто Оризари.
Тој меѓу другото се осврна и на успесите што Владата предводена од СДСМ ги постигна во изминатите четири години.
„Овозможивме целосна вклученост на сите граѓаните во општеството. И со тоа покажавме дека се грижиме за сите. Ги враќаме парите кај граѓаните, помагаме на социјално загрозените граѓани преку социјалната помош од државата – но и извлекуваме од сиромаштија. Социјалната помош ја зголемивме за 300 проценти.
Вие знаете колку корисници на гарантиран месечен приход, на детски додаток, на образовен додаток, на социјална пензија, има само овде во вашата општина. Воведовме образовен додаток за основци и средношколци од семејства во социјален ризик.
Ја вративме евтината тарифа на струјата, ја укинавме радиодифузната такса и го намаливме ДДВ-то за парно. За три пати се зголемени минималната и просечната плата. Воведовме социјалана пензија за граѓаните кои немаат никаква пензија. Имаме рекордно ниска невработеност денес – од независноста на државата!  Со сето ова ги обезбедивме сите предуслови да осигураме европскиот квалитет на живот во општините”, истакна Заев.
Заев ги повика граѓаните на Шуто Оризари во недела да дадат масовна поддршка на бројот 12 и концептот на СДСМ што води напред.
„За Шуто Оризари ја имаме најдобрата понуда, тоа е вашиот Ферат Асан, носителката на листата Нежмие Саитова, тоа е СДСМ и Коалицијата. Во недела да гласаме масовно за број 12, да гласаме за „Најдоброто” за Шуто Оризари!”, повика Заев.

Watch Sushi Police Episode 13

AnimeHeaven: Re:ZERO ~Starting Break Time From Zero~ anime episode 11 online free at https://animeheaven.pro free anime

Chrome Shelled Regios (Dub) Episode 24

AnimeTV: Tales of Phantasia anime episode 4 online free at https://animetv.cc popular anime tv shows

Website https://animeflix.nl: Watch Dragon Ball Z: Fusion Reborn animeflix Episode Full weathering with you animeflix