July 26, 2021 03:13
Македонија

Заев во Париз на средба со францускиот претседател Макрон

Премиерот Зоран Заев денеска во Париз ќе оствари средба со францускиот претседател Емануел Макрон.

Од владината прес-служба попладнево информираа дека во состав на владината делегација се и заменик-претседателот задолжен за европски прашања Никола Димитров и министерот за надворешни работи Бујар Османи.

– Во рамки на посетата, со која се одбележуваат 28 години од воспоставувањето дипломатски односи меѓу двете земји, ќе се оствари и работна вечера со претседателот на Франција, Макрон, велат од Владата.

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE. Fei Ren Zai 3rd Season Episode 12

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE. Watch Roujin Z Episode Full

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE. Ah! My Goddess (https://animefreak.ws/m/qglg) Episode 24

KissAnime Ulule: https://www.ulule.com/kissanimemx/#/projects/followed