January 27, 2021 08:58
Македонија

Заев: Борисов не ми честиташе за наградата, следните денови јас ќе му се јавам

При гостувањето на Премиерот Зоран Заев во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21 незбежна беше темата поврзана со бугарското вето кои ни го попречи отпочнувањето на преговорите со ЕУ. Преговарачката рамка за почеток на преговорите на ЕУ не е одбрена. Премиерот  Заев изјави дека денеска не се слушнал со бугарскиот колега Бојко Борисов, а потврди дека и не му ни честитал за наградата добиена пред некој ден за човекови права.

-Борисов не ми честиташе за наградата, и не се слушнавме денеска. Уште еднаш можам да потврдам дека разговорите продолжуваат. Јас ќе му се јавам деновиве. Продолжуваме со тимовите да наоѓаме решенија“, рече Заев.

The Irregular at Magic High School Episode 26 at website https://funimationfree.com funimation english dub

Watch In Another World With My Smartphone (Dub) Episode 1 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime 10