October 17, 2021 18:05
Балкан

Задолжителен документ за Ковид-19 за влез во судовите во Грција

Сертификат за вакцинација, потврда за прележан Ковид-19 или резултат од негативен тест, од денеска се задолжителни за влез во судовите во Грција, како за службениците и адвокатите, така и за граѓаните. Од Министерството за правда на Грција соопштуваат дека со почетокот од новата судска година, сите судови ќе работат регуларно, а за безбеден пристап неопходен е документ за Ковид-19.

Исклучоци има за одредени итни случаи, кога наместо рапид или ПЦР тест, може да се покаже негативен резултат од селф тест.

Прописите важат за лица со наполнети 12 години, додека пак децата од четири до 11 години, може да влезат со потврда од негативен селф тест.

При влезот во судовите или службите, ќе се врши проверка на сертификатите, во печатена или електронска форма.

Website https://animekisa.in: Watch Digimon Fusion (Dub) animekisa Episode 24 watch animes

Website https://animeflix.nl: Watch Please Teacher! (Dub) animeflix Episode 12 one piece animeflix

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Watch Bishoujo Senshi Sailor Moon Eternal Movie 1 (Dub) Episode 2

Qiita: https://qiita.com/kissanimemx

Radiovybe: https://radiovybe.com/animefreakws