January 28, 2022 23:12
Магазин

Загреб се појави во онлајн издание на „Њујорк тајмс“ во пресрет на отворањето на Адвент

Додека Загреб се подготвува за Адвент – традиционална претпразнична манифестација која се одржува на повеќе локации во центарот на градот – а годинава ќе почне во сабота (27 ноември), хрватската метропола се појави во онлајн изданието на „Њујорк тајмс“.

Локалниот туристички одбор ја објави веста во четвртокот, истакнувајќи дека во репортажата за Загреб, „Њујорк тајмс“ презентира вратоврски, рачно изработени чанти, капи и чадори како автентични загрепски модни додатоци.

Репортажата го опишува Загреб како град со стил кој, преку влијанија од блиската Италија и австроунгарското минато, заедно со традиционалните симболи во комбинација со современ дизајн, создава препознатлив шмек.

Адвент во Загреб годинава официјално започнува на 27 ноември со почитување на сите епидемиолошки мерки.

Централниот дел на Загреб деновиве се преоблекува во адвентска облека, која со својата атмосфера и годинава ќе привлече голем број гости и туристи, но и загрепчани на градските улици до доцна во ноќта.

Загреб веќе се стекна со завидна титула за една од поубавите адвентски дестинации во Европа, а дека и оваа година ќе се натпреварува со другите европски градови се гледа во центарот на градот, каде што општинските работници неуморно поставуваат адвентски украси, бели куќички, елки, санки и други реквизити што ќе да ја пополнат божиќната бајка во хрватската метропола.

online anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Naruto Episode 214

Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 12

anime streaming AniWatch Bleach (Dub)

english dubbed anime My Hero Academia

AniWatch Death Note (Dub) Episode 31