October 15, 2019 23:52
Спорт

Загреб му даде отказ на Тамше, го враќа Вујовиќ

Хрватскиот ракометен првак ППД Загреб му даде отказ на тренерот Бранко Тамше, а одилучи да го врати на клупата Веселин Вујовиќ. Актуелниот словенечки селектор Вујовиќ е повратник на клупата на ППД Загреб. Ќе го преземе составот  на хрватскиот прева по слабиот старт во Лигата на шампионите, со два убедливи порази.

Претставувањето на новиот тренер ќе се случи утре, а Вујовиќ ќе дебитира на клупата 28. септември против Барселона.

Нови вести

Шпанија во финишот спаси бод во Шведска и се пласираше на ЕП

Igor

Леклер: Среќен сум што имам клупски колега како Фетел

Igor

Малдини: Освоив пет титули во ЛШ, но сите го паметат само Истанбул

Igor