February 26, 2021 13:37
Хроника

Загина 25-годишен ловџија погоден со куршум од лице со кое бил на лов

Дваесет и петгодишен прилепчанец денеска им подлегнал на повредите откако бил погоден со куршум од ловечка пушка во атарот на селото Витолиште, Мариово.

Според Сања Стаматова, портпарол на СВР Битола, прилепчанецот со иницијали Ѓ.Х. бил погоден со куршум од лице од група која била на лов.

– Денеска во 11 часот и 6 минути во прилепската полициска станица било пријавено дека во атарот на селото Витолиште, 25-годишниот прилепчанец бил погоден од куршум од ловечка пушка од едно лице од група која била на лов. Во 14,55 часот од екипа на итната медицинска помош било констатирано дека Ѓ.Х. им подлегнал на повредите, соопшти Стаматова.

Увид направиле полицијата и јавен обвинител при основното јавно обвинителство од Прилеп. Наредена е обдукција.

Од СВР Битола соопштуваат дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) Episode 4 at website https://animeflix.nl animeflix blood c

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III (https://animefreak.ws/m/1Kb7) Episode 12 at website https://animefreak.ws. See more animefreak site