September 19, 2019 13:02
Хроника

ТРАГЕДИЈА: Загина работник откако паднал од зградата на ФФМ

Работник кој работел на зградата на Фудбалската федерација на Македонија, паднал додека бил на должност и починал на лице место пишува МКД.

Денеска околу 16 часот се случила голема несреќа во која загина 56 годишен работник од Скопје.
Тој загинал откако паднал од зградата на ФФМ во Ново Лисиче на која работел.
Лекарите се обиделе да го ранимираат, но само била констатирана смрт.

МВР потврди дека лицето В.П од Скопје паднало и починало на лице место додека извршувало градежни работи на зградата.

Нови вести

Mакедонски државјанин фатен при шверц на антички предмети на граничниот премин Прешево

zane

Ќе и се суди на Ангела за убиството на Пино

Valentina

Цитроен удри во коњска кола има повредени

Valentina