December 5, 2019 18:48
Хроника

Загина работник на ЕВН

На 16.08.2019 во 12,00 часот било пријавено дека во село Подржикоњ-Крива Паланка, на место викано Косачи, С.Ѓ.(48) од Крива Паланка, вработен во ЕВН, изведувајќи работи починал од струен удар.

Смртта ја констатирал лекар на Итна медицинска помош. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Крива Паланка.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

Нови вести

Пронајдено починато лице кај Миравци

Filip

Кривична пријава против пет лица за бесправна сеча на шума

Filip

Струмичанец лишен од слобода, превезувал 19 мигранти од Авганистан и Пакистан

Filip