Хроника

Загина прилепчанец, со „корса“ се забил во столб

На 03.05.2021 во 12.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај с.Беранци, патничко возило „опел корса”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.Н.(31) од Прилеп, удрило во бетонски столб од надвозник.

Возачот починал на местото на незгодата.

Лекар од Итната медицинска помош  констатирал смрт, а увид бил извршен од увидна екипа од СВР Битола.

AnimeHeaven one piece anime heaven: Watch Fairy Tail (Dub) Episode 114

GoGoAnime gogoanime kiss: The Promised Neverland Episode 12