December 6, 2019 21:57
Хроника

Загина пешак на патот Крива Паланка-Куманово

Шеесет и седумгодишен маж од кривопаланечкото село Градец почина откако вчера во него удри автомобил на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово.

Во незгодата, пешакот Д.И. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје, каде околу 18.55 часот починал.

Извршен бил увид на местото на настанот од екипа на Полициската станица Крива Паланка.

Нови вести

Скопјанец сакал да ја силува балдската

Igor

Благајник во гостиварската пошта украл 2 милиони денари

Igor

Едно лице обвинето за четири тешки кражби на дрзок начин во Скопје

Valentina