January 27, 2022 05:53
Хроника

Загина пешак кај Лескоец

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа што вечерва се случи на излезот од Охрид на магистралниот пат кон Битола.

Според првичните информации, повозрасно лице бил прегазено од моторно возило „Ауди“ со охридски регистарски таблички на коловозот кај село Лескоец, што се наоѓа на самиот излез од Охрид.

Полицијата го потврди случајот, на самото место се врши увид што треба да ги утврди причините за несреќата, а повеќе информации од СВР најавија за утрешниот ден.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

old animefreak Josee, the Tiger and the Fish

AnimeFreak Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!

AnimeFreak Horimiya (Dub)

My Hero Academia (Dub) Episode 13

SK8 the Infinity (Dub)