Хроника

Загина млад кумановец, со „пежо“ се забил во ограда и паркирано возило

На  13.01.2022 околу 02.36 часот, на ул.„Тоде Думба” во Куманово, патничко возило „пежо”, со кумановски регистарски ознаки, во кое се превезувале П.П.(26) и Н.С.(29), двајцата од Куманово, удрило во ограда и во паркирано возило.

На местото на несреќата починал П.П., а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош.

Н.С. се здобил со телесни повреди, констатирани во Општата болница Куманово. Екипа од СВР Куманово извршила увид на местото на несреќата.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Horimiya (Dub)

My Hero Academia Season 5

anime websites WONDER EGG PRIORITY

Pokémon Journeys: The Series

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

tải go88