June 26, 2022 15:31
Хроника

Загина жител на Зајас, со „голф“ излетал од патот Кичево-Охрид

На 15.05.2022 во 00.55 часот на магистралниот пат Кичево-Охрид патничко возило „фолксваген голф”, со охридски регистарски ознаки, управувано од А.А.(46) од с.Зајас, излетало од коловозот.

А.А. починал на местото на несреќата, а лекар од Медицински центар Кичево констатирал смрт.

Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа на ОВР Кичево.

go88 apk download go88 cho ios go88 không đăng nhập được facebook

sunwin 247. club game bài macao sunwin tải sunwin apk