Хроника

Загина девојка кај „Сити Мол“, ја прегазила „тојота“ на пешачки премин

Девојка на возраст од 24 години загина откако била прегазена на пешачки премин кај „Сити мол“, информираат од порталот А1он.

Во моментот кога девојката преминувала улица на пешачки премин, автомобил „Тојота“ ја прегазил и ја фрлил неколку метри со што починала. Неофицијално, автомобилот кој ја удрил девојката претекнувал друг автомобил кој застанал на пешачкиот премин.

Од МВР, потврдија дека настрадала девојка и дека се врши увид на местото на несреќата.

Идентификуван е и возачот на „тојотата“, Ј.Ѓ.(22) од Скопје.

повеќе информации за овој настан најавуваат во текот на утрешниот ден.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

online anime Naruto: Shippuden

My Hero Academia Season 5

4Anime Hunter x Hunter (2011)

dubbed anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

4Anime My Hero Academia Season 4