October 21, 2021 23:23
Хроника

Загина градежен работник во Гази Баба

Почина 55-годишен работник кој паднал додека извршувал градежни работи на зграда во Гази Баба.

– На 23.09.2021 во 16,39 часот во СВР Скопје од Итна медицинска помош било пријавено дека при изведување градежни работи на зграда во изградба на подрачје на Гази Баба паднал работникот М.Ц.(55) од Скопје, кој починал на местото на настанот, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и инспектор од Државен инспекторат за труд, а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.

AnimeKisa: Wandering Witch: The Journey of Elaina anime episode 12 online free at https://animekisa.in free anime

https://gogoanime.be gogoanime

Macross: Do You Remember Love? (https://animefreak.ws/m/BXZK) Episode Full

Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - The Hashira Meeting Arc Episode Full

Pastebin: https://pastebin.com/u/gogoanimebe

Pxhere: https://pxhere.com/en/photographer/3636672