November 27, 2021 03:16
Свет

Загина актер откако врз него падна дел од сценографија за веме на опера во Бољшој театарот

Актер загина откако врз него падна дел од сценографија во Бољшој театарот во Москва, јавија руски медиуми повикувајќи се на извори од службата за итни случаи.

„Дел од сценографијата се урна на сцената за време на операта Садко и притоа загина 37-годишен актер”, потврди извор од руската служба за итни случаи.

Според тој извор, операта била прекината веднаш по инцидентот, а на местото била повикана полиција и брза помош.

AnimeFreak: Eleven Cats anime episode Full online free at https://animefreak.ws old animefreak

Yuki Yuna is a Hero: The Hero Chapter (https://aniwatch.pro/m/YwMd) Episode 6

Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2 Special Edition Zero Requiem Episode Full

4Anime: The Two Lottes anime episode 1 online free at https://4anime.biz persona 4 the animation

Steins;Gate (Dub) Episode 24