February 16, 2019 17:07
Македонија

Заврши средбата Заев – Мицкоски за пет минути

Заврши средбата Заев – Мицкоски за пет минути. Средбата меѓу премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се одржа во Владата.

Темата на средбата беше договорот за решение на спорот со името, кој вчера телефонски го договорија Заев и грчкиот премиер Алексис Ципрас. Претходно Мицкоски се сретна со претседателот Ѓорге Иванов, откако на прес-конференција побара итни средби со Иванов и Заев поради, како што рече, „капитулантскиот договор со Грција“.

Тој рече дека од Заев ќе побара да му биде написмено доставено што договорил со Ципрас.

Related posts

Откажана изведбата на мјузиклот „Мама миа“ во МНТ

Filip

Цела Македонија во портокалова алертна фаза – здравствени препораки за справување со студот

24news

СДСМ ги повикува пратениците да гласаат за уставните измени

24info