November 27, 2021 04:20
Балкан

Забрането капење на плажа во Дубровник поради квалитетот на водата

Инспекторатот за заштита на животната средина го забрани капењето на плажата Доње Чело на островот Колочеп во близина на Дубровник, поради незадоволителни микробиолошки параметри, според Index.hr.

Вчера инспекцијата изврши инспекциски надзор во Дубровник по повод пријавувањето и доставените извештаи од Институтот за јавно здравје на Дубровско-неретванската жупанија за дополнително испитување на таа плажа.

По анализата, на приодот кон плажата беше официјално објавено дека капењето е забрането.

Ова е веќе трета плажа во Дубровник, која е затворена во  оваа туристичка сезона поради загадување со фекални води.

Demon Lord, Retry! (Dub) Episode 12

AnimeKisa: Hell Target anime episode Full online free at https://animekisa.in free anime

AnimeFreak: Pokemon Mystery Dungeon: The Final Adventure Through Time and Darkness anime episode Full online free at https://animefreak.ws bleach animefreak

AnimeFLV: Battle Spirits: Kakumei no Galette anime episode 5 online free at https://animeflv.uk stream anime online

Gotartwork: https://gotartwork.com/Profile/anime-freak/97372/

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/gogoanimebe/