March 5, 2021 08:39
Македонија

Забрана за движење на тешки моторни возила на патниот правец Тетово-Попова Шапка поради врнежи од снег

Поради интензивни врнежи од снег воведена е забрана за движење на  тешки моторни возила на патниот правец Тетово –  Попова Шапка, информира ЈП „Македонија пат”.

Од „Македонија пат” препорачуваат задолжителна употреба на зимска опрема за лесни моторни возила и автобуси на овој патен правец.

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Shin Henshuu-ban Episode 13 at website https://animefreak.ws. See more vinland saga animefreak

Watch Black Clover Episode 24 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime 10