October 17, 2019 09:06
Хроника

Жител на Јанчиште останал без 80.000 евра, му ги украл синот

Секторот за внатрешни работи Тетово целосно ја расчисти тешката кражба пријавена на 6 октомври годинава од 51-годишниот Т.С. од тетовското село Јанчиште.

За кражбата е осомничен неговиот син Р.С.(25) против кого ќе биде поднесена кривична пријав согласно член 263, а во врска со член 236 од Кривичниот законик.

Според полицијата, крадецот во изминатите три недели од металната каса во домот одзел 5.199.000 денари.

Нови вести

Малолетен моторџија се судрил со малолетник на велосипед

Igor

Полицаец ранет при боево гаѓање на полигонот Пенуш

Igor

Малолетник на Фејсбук објавувал компромитирачки слики од поранешната девојка

Igor