August 25, 2019 09:31
Хроника

Жител на Студеничани паднал по скали и завршил во болница

Во СВР Скопје вчера во 15:07 часот од Градската општа болница „Св.Наум Охридски” било пријавено дека кај нив било донесен повреден А.З. (34) од село Студеничани, скопско, кој, според пријавеното, паднал по внатрешни скали во домот во село Студеничани и се здобил со тешки телесни повреди.

Нови вести

Најцрна година на патиштата, за шест месеци 70 загинати

Daniela

Пожар пеплоса расадник во околината на Крушево

Igor

Двајца повредени во сообраќајна несреќа кај Струмица

Igor