July 26, 2021 04:18
Хроника

Жител на Романовце во својот двор пронашол граната од Втора светска војна

Скопје, 19 јуни 2021 (МИА) – Ц.К. (74) од кумановското село Романовце вчера пријавил дека во дворно место од неговата куќа во пронашол стара неексплодирана направа.

Полиција од СВР – Куманово и пиротехничар од Дирекција за заштита и спасување извршиле увид по што е констатирано дека станува збор за стара рачна неексплодирана граната од Втората светска војна.

Гранатата е подигната за понатамошна постапка. мч/дма/

WCOStream - Watch anime online, English dub anime. The Laughing Salesman Episode 12

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Watch This Ugly Yet Beautiful World Episode 12

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Ultraman (Dub) Episode 13

KissAnime Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/kissanimemx/