June 26, 2019 20:36
Хроника

Жител на демирхисарското село Обедник повреден за време на лов

Педесет и четиригодшниот М.Р. од демирхисарското село Обедник со повреда на лева надколеница предизвикана за време на лов вчера од страна на лекар во Итна медицинска помош бил донесен во Здравствениот дом во Демир Хисар, информира МВР.

Според негово кажување, со повредата се здобил во село Обедник на место викано „Локва” при испукување куршум од ловна пушка од страна на С.Ѓ. (52)  од истото село.

Извршен е увид по овластување на јавен обвинител и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Нови вести

Барал 3.000 евра од кумановка за да не објави секси фотографии

Igor

Повреден моторџија во Скопје

Igor

На „Ќафасан“ запленета кеса со марихуана, уапсен Албанец

Daniela