March 22, 2019 03:57
Живот

Жена херој: Србинка возејќи автобус во Америка, спаси 19 месечно дете премрзнато од студ

Жена херој: Србинка возејќи автобус во Америка, спаси 19 месечно дете премрзнато од студ

Србинката Ивона Ивиќ,која работи како  возач на автобус во Милвоки, на 22 декември минатата година, возејќи на автопат забележала тукушто проодено бебе, речиси премрзнато, како голо и босо трча на тротоар крај прометна сообраќајница, по што застанала и го зела со себе,  објави Си-Ен-Ен .

Ирена Ивиќ, која е по потекло  од градот Прокупље во Србија, возела на надвозник на автопатот на 22 декември кога забележала босо бебе, облечено во црвена маичка и пелена,  речиси голо.

Видеото објавено од транзитниот систем на Милвоки Каунти покажа дека автобусот застанал,а   Ивиќ излегла и го внела бебето во автобусот.

Една патничка  ја соблече јакната за да го стопли премрзнатото дете.

19 месечното дете излегло од дома само без да го забележи мајката, која имала псичички проблеми.

По преземањето од Ивиќ, социјалните служби го сместиле во прифатен центар, а потоа го споиле со неговиот татко.

 

Нови вести

Дете ја искасапило мајката зошто му го убила кучето

24news

Овој човек се развел, пропил, останал на улица, а потоа Бог погледнал кон него!

24news

Мотоциклист се онесвестил додека возел, друг возач направи нешто што ги воодушеви сите

24news