Хроника

Жена тешко повредена во сообраќајка во Гостивар

На 01.03.2021 во 11.20 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на бул.„Браќа Ѓиноски” во Гостивар се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „бмв” со гостиварски регистарски ознаки, управувано од А.А.(54) од Гостивар и патничко моторно возило „бмв” со хрватски национални ознаки, управувано од Д.С.(43) од с.Врапчиште, гостиварско. Во незгодата, сопатничката во возилото со гостиварски регистарски ознаки, Е.А.(51) од Гостивар се здобила со тешки телесни повреди,  додека возачот А.А. се здобил со телесни повреди, констатирани во болницата во Гостивар. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Гостивар.

AnimeTV anime on tv: Naruto: Shippuden (Dub) Episode 500

AniWatch dubbed anime: Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 31 (https://aniwatch.pro/m/wBRx/ep-31)