April 19, 2019 22:51
Македонија

Жена претепала медицинска сестра на КАРИЛ

Роднина на пациент кој починал на КАРИЛ утрово претепала медицинска сестра. Извори од Министерството за внатрешни работи за 24 инфо потврдуваат дека се случил таков инцидент на клиниката и повеќе детали најавуваат ва текот на денот. Во меѓувреме е најавена и прес конференција од страна на министерот за здравство Венко Филипче.

(В.А.)

 

Нови вести

Силјановска: Кога ќе станам претседател, ќе ви кажам дали ќе ги потпишам законите кои Иванов не ги потпиша

24news

Заев: Не го фрлајте сопствениот глас, опција за сите е „Заедно напред”

Filip

Сиљановска од Штип: Претседателот не треба да има повеќе ингеренции

Filip