June 24, 2021 21:23
Хроника

Жена повредена во екплозија на гасна боца во куќа во Пробиштип

На 09.06.2021 околу 12.10 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во дом на ул.„Плавица” во Пробиштип, сопственост на Ј.Ј.(61) и С.Ј. од Пробиштип,  експлодирала плинска боца.

Притоа, со повреди се здобила Ј.Ј. и била пренесена во Клиничката болница Штип за укажување лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Пробиштип и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Mardock Scramble: The Third Exhaust (Dub) Episode Full

GogoAnime Watch anime online, English anime online - Gogoanime. Kindaichi Shounen no Jikenbo: Shinigami Byouin Satsujin Jiken Episode Full

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD. Scumbag System Episode 10

KissAnime Mobygames: https://www.mobygames.com/user/sheet/userSheetId,819347/