June 25, 2022 23:07
Хроника

Жена паднала од зграда во Охрид

На 21.05.2022 околу 13.20 часот во СВР Охрид, пријавено дека, на улицата „Ванчо Питошески” во Охрид, од зграда паднала Н.К.Д.(29).

Taa била пренесена во болницата „Св.Еразмо” за укажување на лекарска помош. Се работи на расчистување на настанот.

https://tai.go88.is/

https://tai.sunwin.gg/