April 20, 2021 19:52
Балкан

Жена на возраст од 88 години примила вакцина по што и се слошило и починала

Женско лице на возраст од 88 години во Стар Перковци недалеку од Славонски Брод во Хрватска откако примила вакцина на „Астра Зенека“ во амбуланта и се слошило, по што набрзо и починала, јавува порталот 24сата.

И покрај напорите на медицинскиот персонал обидите да и се помогне на возрасната жена и да се избегне смртта, таа починала на местото на анстанот, потврдил директорот на бродско-посавскиот Завод за јавно здравје, доктор Анте Цвитковиќ.

Целиот случај со трагичен крај се случил претпладнево. Како што дознава 24сата.хр, случајот се истражува и е пријавен во Агенцијата за лекови и надлежното министерство во Хрватска.

 

AniWatch watch anime free: DARLING in the FRANXX (https://aniwatch.pro/m/jmB6) Episode 24

4Anime persona 4 the animation season 2: Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 11